Anadolu Cimnastik Gazetede

October 28, 2017

 

Ankara’da kurulmuş olan, 2013 Anadolu Spor Kulübü adı altında spor faaliyetlerinde hizmet veren cimnastik kulübü sosyal bir pojeye imza atmış, çeşitli semtlerde açmış olduğu spor salonları İle  3 – 10  yaş arası çocuklara jimnastik eğitimi vermektedir.

.

Kulüp, Yönetim Kurulu  Başkanı  A.İrfan Batur , Kulüp çalışmalarını, amacını ve konularını şu şekilde izah etmiştir. 

 

2013 Anadolu Spor Külübü ,  adındanda anlaşılacağı  üzere 2013 yılının Şubat ayında,  Kurucu üyelerimizin   katkıları ile Ankara'da kurulmuş olup, bu güne kadar da faaliyetlerine aralıksız devam etmekdedir.

 

Kulübümüzün amacı yetişmekte olan nesile spor bilinci ve alışkanlığını  kazandırmaktır. Spor her yaşta her meslek grubunda insanların yaşamlarını aktifleştirmek ve zindeleştirmek için gerekli olan fiziksel ve zihinsel gelişmeyi sağlayan ayrıca vücudun anatomik dengesini koruyan yegane unsurdur. Bu maksatla 7 den 70 e herkesin mutlaka bir spor branşı ile ilgilenmelerini, bedenen zihnen ve ruhen gelişimlerini sağlamak, sporcu ahlaki ile önce kendilerine, ailelerine, çevresine, vatana ve millete faydalı, her bakımdan gelişmiş sağlıklı bir toplum oluşturmak, üyeler arasında sevgi, saygı, birlik ve beraberlik, sosyal ve kültürel dayanışmayı sağlamak ve devam ettirmek, ayrıca, Türkiye çapındaki sporcuları birbirleriyle tanıştırmak aralarında her türlü yardımlaşmayı sağlamak, spor vesilesi ile halkımızı sosyal yönden gelişmiş, dinamik, sağlıklı kılmak amacı ile kurulmuştur.

 

Kulübümüz, öncelikle, “Her şey çocuklarımız için” düşüncesiyle,   03-10 yaşları arası çocuklarımızın, denge, esneklik, kuvvet, koordinasyon, sürat, çeviklik, dinanizm ve dayanıklılık gibi temel motorik özelliklerini geliştirmek amacıyla temel cimnastik ve artistik cimnastik branşında faaliyet göstermektedir.

 

Tercih edilecek bütün spor dallarının temel eğitimi olan jimnastik eğitimi, Ankara, Ulus 19 Mayıs Cemal Alpman, Mamak Dereboyu Caddesi ve Elvankent tk2 de Açmış olduğumuz salonlarımızda Deneyimli Antrenörlerimiz tarafından  verilmekte dir.

           

Kulübümüz Türkiye cimnastik fedarasyonun bir üyesi olarak, Türkiye genelinde açılmış olan Lig Yarışmalarına, Gençlik Spor  Müdürlüğünün iller arası yarışmalarına  ve okullar arası yarışmaların tamamına,  yetirtirmiş olduğu sporcuları ile katılarak, derecelere imza atmıştır. Ve bu yolda başarıyla yürümeye devam edecektir.

       

Gelecek nesillere faydalı olabilmek adına Çalışma hayatı ve Sosyal hayatın içerisinde kırk yıllık deneyim    ve birikimimi  aktarmaktan mutluluk ve sevinç duymaktayım.

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Son Paylaşımlar

March 8, 2018

February 28, 2018

October 28, 2017

Please reload

Arşiv
Please reload

Etiketlere Göre Ara

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square

0312 364 2013

Spor Kulübü           :0532 583 99 93

Mamak Toki           :0545 211 11 72

Mamak Dereboyu   :0545 211 11 72

cimnastikanadolu@gmail.com. 

Bize Ulaşın...

Deneme Derslerimiz ücretsizdir. Bizleri sahada değerlendiriniz.

  • w-facebook
  • Twitter Clean
  • w-googleplus

© 2023 by ABC After School Programs. Proudly created with Wix.com