Anadolu Cimnastik Gazetede


Ankara’da kurulmuş olan, 2013 Anadolu Spor Kulübü adı altında spor faaliyetlerinde hizmet veren cimnastik kulübü sosyal bir pojeye imza atmış, çeşitli semtlerde açmış olduğu spor salonları İle 3 – 10 yaş arası çocuklara jimnastik eğitimi vermektedir.

.

Kulüp, Yönetim Kurulu Başkanı A.İrfan Batur , Kulüp çalışmalarını, amacını ve konularını şu şekilde izah etmiştir.

2013 Anadolu Spor Külübü , adındanda anlaşılacağı üzere 2013 yılının Şubat ayında, Kurucu üyelerimizin katkıları ile Ankara'da kurulmuş olup, bu güne kadar da faaliyetlerine aralıksız devam etmekdedir.

Kulübümüzün amacı yetişmekte olan nesile spor bilinci ve alışkanlığını kazandırmaktır. Spor her yaşta her meslek grubunda insanların yaşamlarını aktifleştirmek ve zindeleştirmek için gerekli olan fiziksel ve zihinsel gelişmeyi sağlayan ayrıca vücudun anatomik dengesini koruyan yegane unsurdur. Bu maksatla 7 den 70 e herkesin mutlaka bir spor branşı ile ilgilenmelerini, bedenen zihnen ve ruhen gelişimlerini sağlamak, sporcu ahlaki ile önce kendilerine, ailelerine, çevresine, vatana ve millete faydalı, her bakımdan gelişmiş sağlıklı bir toplum oluşturmak, üyeler arasında sevgi, saygı, birlik ve beraberlik, sosyal ve kültürel dayanışmayı sağlamak ve devam ettirmek, ayrıca, Türkiye çapındaki sporcuları birbirleriyle tanıştırmak aralarında her türlü yardımlaşmayı sağlamak, spor vesilesi ile halkımızı sosyal yönden gelişmiş, dinamik, sağlıklı kılmak amacı ile kurulmuştur.

Kulübümüz, öncelikle, “Her şey çocuklarımız için” düşüncesiyle, 03-10 yaşları arası çocuklarımızın, denge, esneklik, kuvvet, koordinasyon, sürat, çeviklik, dinanizm ve dayanıklılık gibi temel motorik özelliklerini geliştirmek amacıyla temel cimnastik ve artistik cimnastik branşında faaliyet göstermektedir.

Tercih edilecek bütün spor dallarının temel eğitimi olan jimnastik eğitimi, Ankara, Ulus 19 Mayıs Cemal Alpman, Mamak Dereboyu Caddesi ve Elvankent tk2 de Açmış olduğumuz salonlarımızda Deneyimli Antrenörlerimiz tarafından verilmekte dir.

Kulübümüz Türkiye cimnastik fedarasyonun bir üyesi olarak, Türkiye genelinde açılmış olan Lig Yarışmalarına, Gençlik Spor Müdürlüğünün iller arası yarışmalarına ve okullar arası yarışmaların tamamına, yetirtirmiş olduğu sporcuları ile katılarak, derecelere imza atmıştır. Ve bu yolda başarıyla yürümeye devam edecektir.

Gelecek nesillere faydalı olabilmek adına Çalışma hayatı ve Sosyal hayatın içerisinde kırk yıllık deneyim ve birikimimi aktarmaktan mutluluk ve sevinç duymaktayım.


Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square