Artık Utanmayalım

Yaşantımız boyunca. Aile içinde, babadan sonra ailenin erkeği olmaktan, hadi sen erkeksin bakkala sen git denilmesinden, erkek adamsın komşu teyzenin eşyasına yardım et, telkininden. Erkek adam, mahalledeki kız arkadaşlarına kız kardeş gözüyle bakar ve çevresindekilere kol kanat olur düşüncesiyle ,yetiştirilmiş ve bu nedenle gururlandığım erkek olmaktan, artık utanıyorum.

Artık utanıyorum çünki;

Her sabah uyandığımda yeni bir rezillik, yeni bir sapıklık, yeni bir istismar ve yeni bir cinayet.

Bir Tv. Proğramında, doğumda atılan ve yirmi altı yıl sonra ailesini aramaya gelen bir delikanlının babasının, aslında dayısı olduğunu öğrenmesinden dolayı. Bunlarla hemcins olmaktan utanıyorum.

Başka bir proğramda engelli bir kadına tecavuz ederek hamile bırakan sapıklardan ve bunlarla hemcins olmaktan utanıyorum.

Ailelerin eğitim görsün diye gönderdikleri yatılı okul öğrencilerine sarkıntılık edenlerden ve bunlarla hemcins olmaktan utanıyorum .

Yetmiş yaşındaki bicare ye tecavüz ederken boğarak öldüren canilerden ve bunlarla hemcins olmaktan utanıyorum.

Dikensiz, daha açılmamış gonca gül olan, geleceğin ışıkları, küçücük bedenlere uzanan ellerin sahiplerinden ve bunlarla hemcins olmaktan utanıyorum

Artık utanmayalım ;

Bu ülke utananların ülkesi olmasın

Bu ülke cins ayrımı yapılmadan kadınlarımızın, kızlarımızın, masum yavrularımızın, ve özgürce yaşayabilenlerin ülkesi olsun

Artık yeter utanmayalım.

A.İrfan BATUR

2013 Anadolu Spor Klb

Yön.Krl.Bşk.


Son Paylaşımlar
Arşiv
Etiketlere Göre Ara
Henüz etiket yok.
Bizi Takip Edin
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square